Konya Bilgi Eğitim Kurumları Yks Kursu

YKS sınavlarına bizimle hazırlanın. Alanında tecrübeli ve uzman kadrosuyla başarıyı bizimle yakalayın.


Yks Sınavı Nedir?

YGS-LYS sınav sistemi yerine gelen YKS sınavı TYT ve AYT olmak üzere iki oturumdan oluşmaktadır. TYT sınavın ilk oturumudur. 135 dakika sürecek olan sınav 40 Türkçe, 20 Sosyal Bilimler, 40 Temel Matematik ve 20 Fen Bilimleri olmak üzere toplam 120 sorudan oluşmaktadır. İkinci oturum olan AYT sınavı ise 180 dakika olup sınavda, Türk Dili ve Edebiyatı – Sosyal Bilimler-1 Testinde 40, Sosyal Bilimler-2 Testinde 40, Matematik Testinde 40 ve Fen Bilimleri Testinde 40 olmak üzere toplam 160 soru sorulacaktır.


Konya Bilgi Eğitim Kurumlarında 11. ve 12. sınıflara veya mezunlara yönelik YKS sınavına hazırlık kursu düzenlenmektedir. Kurumumuzda alanında uzman öğretmen kadromuz, öğrencilerimizi bu sınava en iyi şekilde hazırlamakta, ders haricinde yaptıkları birebir etüt ve soru çözümleriyle onları sınava hazırlık süreci boyunca her anlamda desteklemektedir. Ayrıca rehber öğretmenleri, uzman psikoloğumuz ve aile sıcaklığı veren idaresiyle öğrencilere sağlıklı bir ortamda çalışma olanağı sağlamaktadır. Öğrenciler bir taraftan deneyimli öğretmenleriyle derslerine devam ederken diğer taraftan da birebir ve grup etütleri alarak konularını pekiştirirler. Bunun yanı sıra rehber öğretmenleri ve uzman psikoloğumuz yardımıyla öğrenciyle bireysel olarak çıkarılan ders çalışma programları ve bunları takip etme süreciyle öğrencinin verimli çalışması ve sürekli sınava adapte olması sağlanmaktadır.


Konya Bilgi Eğitim Kurumlarında verilen çalışma programları ile öğrencilerin, YKS ye hazırlanması hedeflenmekle birlikte aynı zamanda okul derslerindeki başarı düzeylerinin ve not ortalamalarının artmasına da katkıda bulunulmaktadır. Böylelikle öğrencilerimizin hedeflerine rahatlıkla ulaşabileceği imkanı sistemli eğitim programıyla öğrenciye sunmaktadır. YKS sınavına hazırlık kursumuz 11. ve 12.sınıflar ile mezun olan öğrencilerimizi kapsamaktadır.


11. Sınıf

11. Sınıf hem YKS öğretiminin hız kazandığı hem de TM, MF, TS gibi alanların seçildiği önemli bir yıldır. Bizler, bu önemin farkındalığıyla öğrencilerimize üniversitelerin kapılarını sonuna kadar açıyoruz. Konya Bilgi Eğitim Kurumları olarak bilgi ve tecrübelerini 11. Sınıf öğrencilerinin frekansında onlara aktararak başarılı bir 11. Sınıf geçirmelerini sağlarken, aynı zamanda YKS eğitiminde de aşama kaydetmesini sağlamaktayız.


12. Sınıf

12. sınıfa giden öğrenciler, hem ders başarıları hem de önlerinde olan YKS sınavı ile mücadele ederken onların yanında olmaktayız. Yoğun ve oldukça stresli bir dönemde olan öğrenciler, YKS kursumuza gelerek okul başarılarını yükseltmekle birlikte söz konusu sınava hazırlanmakta ve böylece mevcut problemleri ile tek başlarına değil dershanemizde bulunan psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerimizden faydalanarak çözüme ulaşmaktadır.12. Sınıf ve Mezun


Bu gruptaki öğrenciler yoğun bir YKS eğitimi alır. Bu amaçla derslere haziranda başlanır ve anlatılan konularla ilgili olarak yaz ödevlendirmeleri yapılıp tatilin daha verimli geçmesi sağlanır. Ardından Ağustos ayından itibaren ön çalışma, konu anlatım, uygulama ve pekiştirme dersleri YKS denemeleri ile desteklenip süreç tamamlanır.


Geleceğinize en iyi şekilde yön vermek istiyorsanız her zaman yanınızdayız…


HARİTAYI GÖSTER
İhsaniye Mahallesi Kunüri Sokak No: 9 SELÇUKLU/KONYA