Konya Bilgi Eğitim Kurumları YKS Yabancı Dil İngilizce Kurs Programı

Okullarında  yabancı dil alanı seçmiş öğrencilerin, ingilizce seviyelerine göre tüm ihtiyaçlarını belirli bir sistem içinde giderecek şekilde hazırlanmıştır. Amacımız öğrencinin okul ve sınavlara yönelik ingilizce dersiyle ilgili eksiklerini tamamlamaktır. Konya Bilgi Eğitim Kurumlarında YKS Dil İngilizce Kurs Programına katılan 12. sınıf öğrencileri 300 saat, 11. Sınıf öğrencileri ise 200 saat ingilizce dersi görecektir. Kurumumuz tarafından hazırlanan ve içerisinde 17.000’den fazla sorunun bulunduğu yayın setini kullandığımız programımızı 4 ana başlığa ayırabiliriz:


1. Dil Bilgisi Çalışmaları

Alıştırma kağıtları, yaprak testler, dil bilgisi konu anlatım kitabı ve soru bankalarıyla desteklenen dil bilgisi çalışmalarımızda, İngilizce dilindeki tüm dil bilgisi konuları detaylı olarak incelenmekte ve öğrencilerin performanslarını en üst seviyeye çıkarmalarına imkan verecek şekilde ve sayıda alıştırma ve soru çözümü yapılmaktadır.


2. Kelime Çalışmaları

İleri düzeyde dil hakimiyetine ulaşabilmek için, öğrencilerin, girdikleri sınavlardaki kelime sorularını çözebilecek ve okudukları metinleri rahatlıkla anlayabilmelerini mümkün kılacak kadar kelime bilgisine sahip olmaları gerekir. Konya Bilgi Eğitim Kurumları YKS Dil / LYS 5 İngilizce Kurs Programı içinde yapılan çalışmalarla öğrencilerimizin 5000 kelimeyi etkin şekilde kullanabilecek seviyeye gelmeleri amaçlanmaktadır. Titizlikle seçilmiş kelime listeleri üzerinden yapılan çalışmalarda, öğrenciler kelime alıştırma kitapları, kelime testleri, örnek cümle ve anlamların verildiği özel hazırlanmış sözlükler ve kelime çalışma derslerinde öğretilen kelime çalışma yöntemleriyle hedeflenen sayıda kelimeyi öğrenebilmektedirler.


3. Soru Tiplerine Yönelik Çalışmalar

Dil bilgisi ve kelime çalışmalarında belli bir seviyeye gelmiş öğrencilerin, girecekleri sınavda sorulan soru tipleriyle ilgili yeterince çalışma yapmış olmaları ve gerekli soru çözme tekniklerine sahip olmaları son derece önemlidir. Kurs programı içinde soru tiplerine yönelik yaprak testler ve soru bankaları kullanılarak gerekli soru çözme teknikleri öğrencilere öğretilmektedir.


4. Deneme Sınavları Çözümü

Dil bilgisi ve kelime çalışmalarıyla ingilizce seviyesini soru tiplerine yönelik çalışmalar ile soru çözüm tekniklerini geliştirmekte olan öğrencilerin, girecekleri sınava denk hazırlanmış ve benzer koşullarda uygulanan deneme sınavları ile de sınav pratiklerini geliştirmeleri gerekmektedir.

Ayıca; paragraf teknikleri eğitimi, akademik kelime eğitimi, zamanlama teknikleri eğitimi, çeviri tekniklerine özel anlatımlarımız ile sizin yanınızdayız.


YKS Yabancı Dil Sınavı Kaç Sorudan Oluşur?

TYT sınavında Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testi yer almaktadır. TYT’de Türkçe’den 40, Sosyal Bilimlerden toplam 20, Temel Matematik 40, Fen Bilimlerinden 20 soru olmak üzere toplam 120 soru bulunmaktadır.

Bu sınavda 180 ve üzerinde puan alanlar ikinci oturuma girmeye hak kazanırlar. Bu iki oturumdan TYT’nin %40, yabancı dil sınavının ise %60’ı alınacaktır.


YKS Yabancı Dil sınavında sorulacak olan 80 yabancı dil sorusuna ne kadar çok doğru cevap verilirse, öğrenci o kadar fazla puan alacağından istediği üniversitenin istediği bölümüne yerleşme şansı o nispette artacaktır.


Sevgili öğrenciler, Konya Bilgi Eğitim Kurumları Yabancı Diller Kursu olarak, hayallerinizin önündeki engelleri kaldırmaya talibiz. Erken kalkan yol alır felsefesiyle Nisan ayında başlayıp sizler sınava girene kadar sürdüreceğimiz yoğun İngilizce programımızla geleceğinizi şansa bırakmayacağınızı umuyor, çıktığınız bu çetin yolculukta hepinize başarılar diliyoruz.


HARİTAYI GÖSTER
İhsaniye Mahallesi Kunüri Sokak No: 9 SELÇUKLU/KONYA