BİLGİ EĞİTİM KURUMLARI 9. SINIF OKULA YARDIMCI VE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSU 

 

BİLGİ Eğitim Kurumları olarak kursumuza yeni başlayan öğrenci, öğretmen ve velilerimizle sene başında oryantasyon programı gerçekleştirilir. Rehberlik Servisi’nin hedeflerinden birisi de oryantasyon programımız ile kurumumuzu, rehberlik servisimizi tanıtmak; öğrenci, öğretmen ve velilerimizin uyum sürecini hızlandırmaktır.

 

Öğrencilerle Yapılan Çalışmalar

Oryantasyon programımız kapsamında; kurumumuza yeni başlayan veya ara sınıflara yeni gelen öğrencilerimizin uyum sürecini, kursa adaptasyonunu kolaylaştırmanın yanı sıra onlardan beklenenler konusunda da fikir sahibi olmalarını sağlar. Her öğrencinin uyum süreci kendine özeldir. Bu süreçte; öğrencinin sınav sistemine, akademik hayata ve duygusal sürece uyumu; üzerinde durulması gereken farklı alt alanlar olarak öne çıkmaktadır. Öğrencilerimizin bulunduğu yaş dönemi yaşamlarında sınırlara en çok ihtiyaç duydukları ve bir taraftan da sınırları en çok zorladıkları dönemdir. İlk haftalarda ele alınacak olan uyum süreci kapsamında öğrencilerle birlikte bir çerçeve belirlemek, belirli kurallar konusunda netleşmek süreç içerisinde yaşanabilecek problemler konusunda önleyici olacaktır.

 

9. SINIF BİLGİ ÖĞRENCİLERİMİZE,

-Seviye tespit sınavı ile eksikleri belirlenerek bu eksik konular dâhilinde bireysel çalışma programı rehberlik servisimiz tarafından yapılır.

-Alanında uzman öğretmen kadrosu ile haftalık belirlenen dersler işlenmeye başlar.

-Belirlenen aralıklarda deneme sınavları uygulanarak her öğrencinin denemedeki eksiklerine göre ETÜT ve soru çözüm saatleri eklenir.

 

Velilerle Yapılan Çalışmalar

 

Oryantasyon programımız; liselerimize yeni başlayan öğrencilerimizin velileri ile tanışma, ergenlik döneminin özellikleri, ihtiyaçları, okula uyum süreci, akademik hedef oluşturma, Psikolojik Danışma ve Rehberlik  Servisi’nin işleyişi ve çalışma ilkelerinin ele alındığı çalışmaları kapsar.

Velilerle Yapılan Çalışmalar

Oryantasyon programımız;kurumumuza yeni başlayan öğrencilerimizin velileri ile tanışma, ergenlik döneminin özellikleri, ihtiyaçları, kursa uyum süreci, akademik hedef oluşturma, Rehberlik  Servisi’nin işleyişi ve çalışma ilkelerinin ele alındığı çalışmaları kapsar.

 

Oryantasyon programı kapsamında;

-Veli tanışma ve bilgilendirme toplantıları düzenlenir.

-Veliler ile bireysel görüşmeler gerçekleştirilir.

 

 

 

 

konya okula yardımcı kursu, final kurs merkezi, konya final eğitim kurumları, konya özel kurs, 9.sınıf kurs, tyt, ayt,kursları,

HARİTAYI GÖSTER