BİLGİ EĞİTİM KURUMLARI 10. SINIF OKULA YARDIMCI VE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSU

 

BİLGİ Eğitim Kurumları olarak kursumuza  başlayan 1O SINIF öğrencilerimize öncelikli olarak SAYISAL ve EŞİT AĞIRLIK bölümlerine yönelimleri konusunda bireysel rehberlik faaliyetlerimizle başlamaktayız.

Öğrencilerimizin okul başarılarını artırmaya yönelik çalışmalarının yansıra YSK’nin  önemli parçalarından biri olan TYT sınavına  yönelik çalışmalara alanında uzman öğretmen kadromuz ve profesyonel rehberlik servisimizle başlanmaktadır.

 

10. SINIF BİLGİ ÖĞRENCİLERİMİZE,

 

-Seviye tespit sınavı ile eksikleri belirlenerek bu eksik konular dâhilinde bireysel çalışma programı rehberlik servisimiz tarafından yapılır.

-Alanında uzman öğretmen kadrosu ile haftalık belirlenen dersler işlenmeye başlar.

-Belirlenen aralıklarda deneme sınavları uygulanarak her öğrencinin denemedeki eksiklerine göre ETÜT ve soru çözüm saatleri eklenir.

 

Velilerle Yapılan Çalışmalar

 

 Oryantasyon programımız; liselerimize yeni başlayan öğrencilerimizin velileri ile tanışma, ergenlik döneminin özellikleri, ihtiyaçları, okula uyum süreci, akademik hedef oluşturma, Psikolojik Danışma ve Rehberlik  Servisi’nin işleyişi ve çalışma ilkelerinin ele alındığı çalışmaları kapsar.

 

Velilerle Yapılan Çalışmalar

 

Oryantasyon programımız;kurumumuza yeni başlayan öğrencilerimizin velileri ile tanışma, ergenlik döneminin özellikleri, ihtiyaçları, kursa uyum süreci, akademik hedef oluşturma, Rehberlik  Servisi’nin işleyişi ve çalışma ilkelerinin ele alındığı çalışmaları kapsar.

 

Oryantasyon programı kapsamında;

-Veli tanışma ve bilgilendirme toplantıları düzenlenir.

-Veliler ile bireysel görüşmeler gerçekleştirilir.

 

 

konyanın en iyi kursu final eğitim kurumları, 10 sınıf tyt kursu, 10. sınıf okula yardımcı, konya final kurs, 

HARİTAYI GÖSTER