Konya Bilgi Eğitim Kurumları olarak alanında uzman eğitim kadrosuyla KPSS kursu veren ve uzun süredir eğitim sektöründe faaliyet gösteren bir kurumdur. Türkiye'de 6 branşta 6 Türkiye birincisi çıkaran tek eğitim kurumu.Yıllardır kurslarımızdan mezun ettiğimiz binlerce kursiyerimiz ile Türkiye’nin en iyi kadrosu ve en kaliteli yayınları ile adayları kariyer hedeflerine ulaştırmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için kurumuzla iletişime geçip rehber hocalarımız ve eğitim danışmanlarımızdan kariyer hedeflerinizle alakalı ücretiz danışmanlık alabilirsiniz.

 

KPSS-B Grubu Hakkında

Tüm lisans mezunları ya da mezun olabilecek durumda olan tüm adaylar KPSS B Lisans sınavına girebilir. KPSS-B kadrolarına alımlar çift yıllarda yapılır. Bu nedenle; A Grubu Kadrolar ile Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Kadrolarına başvurmayacak adayların 2019 KPSS ‘ye girmeleri gerekmemektedir. Çift yıl puanları A grubu, B grubu ve öğretmenlik atamalarında kullanılmaktadır.

 

Tek yıllarda yapılan KPSS ‘ye sadece lisans (4 yıllık) mezunları katılabilirken, çift yıllarda yapılan KPSS ‘ye lise, ön lisans ve lisans mezunları katılabilmektedir.

B Grubu (Lisans) Memurluk atamaları “merkezi atamalar” ve “kurumsal atamalar” olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. KPSS sonuç belgesinde bulunan P3 puan türü kullanılarak 2 yıl boyunca yılda iki kere merkezi atamalar yapılır. Kurumsal atamalar da dediğimiz ara atamalar ise kurumların belirleyeceği tarihlerde yapılmaktadır.

B Grubu Lisans kadrolarına P3, B Grubu Ön Lisans kadrolarına P93, orta öğretim mezunlarına ayrılan B grubu kadrolara ise P94 puan türü ile atama yapılmaktadır. Bu puanlar 2 yıl geçerlidir. Örneğin, 2016 KPSS B (Lisans) puanı 2018 KPSS sonuçları açıklanana kadar geçerlidir. 2018 KPSS-Lisans sonuçlarıyla geçerliliğini yitirmiştir.

B grubu mesleklerinden birine atanmak isteyen tüm adaylar KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür sınavına girmek zorundadırlar.

 

KPSS Ortaöğretim

KPSS Orta öğretim sınavına, liselerden mezun olanlar ve sınava başvuru sırasında henüz mezun olamayan ancak sınavın iki yıllık geçerlilik süresi içerisinde mezun durumda olabilecek adaylar başvuru yapabilirler. Ön lisanstan mezun olan adaylar orta öğretim KPSS’ ye giremez.

 

KPSS Ön Lisans

Ön lisans 2. sınıf okuyanlar ile ön lisans mezunları çiftli yıllarda yapılan KPSS’ye girebilirler. Ön lisans mezunu olup şu an lisans okuyan öğrenciler (mezun olmamış), isterlerse ön lisans KPSS ‘ye, isterlerse de lisans KPSS ‘ye girebilirler. Ön lisanstan mezun olan adaylar orta öğretim KPSS ’ye giremez. Lisans mezunu olan bir aday ön lisans/orta öğretim sınavına giremez.

 

 

KPSS Lisans

KPSS Lisans sınavına, herhangi bir bölümde lisans programı okuyan 3 ve 4. sınıf öğrencileri ve lisans mezunları girebilir.

Sınava Girmek İçin Mezun Olmak Şart Mı?

Sınav puanı 2 yıl geçerli olduğu için, sınava girecek adayda mezuniyet şartı aranmaz. Ancak tercih işlemlerinin yapılacağı son tarih itibariyle mezun olmak gerekir.

 

KPSS B Memurluk (Lisans) Kadroları

A Grubu kadrolarından farklı olarak tüm lisans bölümleri B Grubu kadroları oluşturur. Mühendis, mimar, veteriner, psikolog, sosyolog, hemşire, ebe vb. tüm lisans kadrolarıdır.

Genel Yetenek Genel Kültür soru sayıları ve testlerin cevaplama süreleri aşağıdaki şekilde olacaktır:

Sınavda Uygulanacak Testler     Soru Sayısı          Sınav Süresi

Genel Yetenek (60) ve Genel Kültür (60)             120         130 dakika

 

KPSS P3 Puanıyla Başvuru Yapabileceğiniz Bazı kurum ve Kadroları

 

• Gümrük Müsteşarlığı

• Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü

• Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü

• Maliye Bakanlığı

• Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü

• T.C. Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü

• Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü

• Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü

• Petrol İşleri Genel Müdürlüğü

• Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu

• Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü

• Orman Genel Müdürlüğü

• Gençlik Spor Genel Müdürlüğü

• Makine Kimya Endüstrisi

• Adalet Bakanlığı Adliyeler (Katiplik, Mübaşir, İnfaz koruma…)

• Polislik (POMEM)

• TSK (Sözleşmeli subay, astsubay, uzman çavuş)

 

 

konya kpss kursları, konya önlisans memurluk, konya memurluk, kpss önlisans kursu, önlisnas, lisans, önlisans ortaöğretim, konya kpss kursu yorumlar, kpss kurs yorumları, kpss kurs ücretleri, konyanın en iyi kpss kursu, bilgi eğitim kurumları, 

 

HARİTAYI GÖSTER